Spridzinošais laima – medus – citrona – piparmētras dzēriens

Šī ir viena no tām receptēm, kur medus ir, ja ne gluži galvenajā lomā, tad noteikti ieņem pirmā plāna lomu, un tieši tas ir viens no iemesliem, kādēļ šī recepte ir cienīga būt šeit. Katra dzēriena sastāvdaļa ir ar izteiktu raksturu, tā teikt spēcīga komanda – laims + medus + citrons + piparmētra ir laime pilnīga karstā vasaras dienā, kas atspirdzinās ikvienu. Derēs arī dārza svētkiem un citiem saviesīgiem pasākumiem. Iespējams, ka kādam dzēriens atgādinās mohito, taču tas nav gluži mohito sastāvdaļu proporcijas ir atšķirīgas un mohito sīrupu te klāt neliekam. Viss dabīgs un nekas sintētisks!

N.B. No šīm sastāvdaļām un ūdens daudzuma sanāks diezgan stiprs dzēriens. Taču to vienmēr var atšķaidīt ar vairāk ūdens vai vairāk ledus!

Sastāvdaļas uz 2l dzēriena:

Medus 5 ēdamkarotes ar kaudzi.

Laims 2 gab.

Citrons 2 gab.

Piparmētra buntīte, apmēram divas saujas, sakapātā veidā.

Ledus- 30-40 neliela izmēra ledus gabaliņi.

Ūdens negāzēts vai gāzēts- nepilni 2 litri.

Pagatavošana:

  1. Ja nodoms ir ledu taisīt mājas apstākļos, tad tieši ar to vajadzētu sākt – salej ūdeni ledus trauciņos un ieliek tos saldētavā. Ja ledu iegādājas veikalā, tad šis darbiņš atkrīt.
  2. Laimus un citronu šķēlītēs sagriež un tad šķēlītes vēl smalkāk. Svarīgi ir neaizmirst izņemt laimu un citrona sēkliņas. Sagrieztos laimus un citronu ieliek bļodiņā.
  3. Piparmētru attīra no kātiņiem un smalki sakapā piparmētru. Var ņemt jebkuru piparmētru kāda dārzā vai dabā atrodama. Pieliek to klāt bļodiņā ar sagrieztiem laimiem un citronu.
  4. Pieliek medu bļodiņā ar laimiem, citronu un sakapātu piparmētru.
  5. Visas bļodiņas sastāvdaļas samīca ar rokām un vismaz stundu atstāj sastāvdaļām ievilkties.
  6. Kad sastāvdaļas ievilkušās un, savā starpā sadraudzējušās, visu saturu lej lielā ūdens krūzē, tad pievieno ledus gabaliņus. Tad piepilda krūzi ar ūdeni. Lai dzērienu padarītu vēl dzirkstošāku, var pievienot gāzētu ūdeni.
  7. Samaisa visu ar garu karoti un gatavs! Lej glāzēs un dzer caur salmiņu.

Smalkiem viesiem, lai sasmalcinātās piparmētras un citrusa augļu gabaliņi neķertos zobos, dzērienu var izkāst caur sietiņu, ledus gabaliņus pievienojot pēc tam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s