Spridzinošais laima – medus – citrona – piparmētras dzēriens

Šī ir viena no tām receptēm, kur medus ir, ja ne gluži galvenajā lomā, tad noteikti ieņem pirmā plāna lomu, un tieši tas ir viens no iemesliem, kādēļ šī recepte ir cienīga būt šeit. Katra dzēriena sastāvdaļa ir ar izteiktu raksturu, tā teikt spēcīga komanda – laims + medus + citrons + piparmētra ir laime pilnīga karstā vasaras dienā, kas atspirdzinās ikvienu. Derēs arī dārza svētkiem un citiem saviesīgiem pasākumiem. Iespējams, kādam dzēriens atgādinās mohito, taču tas nav gluži mohito, sastāvdaļu proporcijas atšķirīgas un mohito sīrupu te neliekam klāt, viss dabisks, nekas sintētisks.

N.B. No šīm sastāvdaļām un ūdens daudzuma sanāks diezgan stiprs dzēriens. Taču to vienmēr var atšķaidīt ar vairāk ūdens vai vairāk ledus!

Sastāvdaļas uz 2l dzēriena:

Medus- 5 ēdamkarotes ar kaudzi

Laims- 2 gab.

Citrons- 2 gab.

Piparmētra- buntīte, apmēram divas saujas, sakapātā veidā.

Ledus- 30-40 neliela izmēra ledus gabaliņi

Ūdens negāzēts vai gāzēts- nepilni 2 litri

Pagatavošana:

  1. Ja nodoms ir ledu taisīt mājas apstākļos, tad tieši ar to vajadzētu sākt – salej ūdeni ledus trauciņos un ieliek tos saldētavā. Ja vajag ātrāk un ledus iegādājams veikalā, tad šis darbiņš atkrīt.
  2. Sagriež laimus un citronu šķēlītēs un tad šķēlītes vēl smalkāk. Svarīgi neaizmirst izņemt laimu un citrona sēkliņas. Sagrieztos laimus un citronu ieliek bļodiņā.
  3. Attīra no kātiņiem un smalki sakapā piparmētru. Var ņemt jebkuru piparmētru kāda dārzā vai dabā atrodama. Pieliek to klāt bļodiņā ar sagrieztiem laimiem un citronu.
  4. Pieliek medu bļodiņā ar laimiem, citronu un sakapātu piparmētru.
  5. Ar rokām samīca visas bļodiņas sastāvdaļas, un vismaz stundu atstāj sastāvdaļām ievilkties.
  6. Kad sastāvdaļas ievilkušās un, savā starpā sadraudzējušās, visu saturu lej to lielā ūdens krūzē, tad pievieno ledus gabaliņus. Tad piepilda krūzi ar ūdeni. Lai dzērienu padarītu vēl dzirkstošāku var pievienot gāzētu ūdeni, tad tas būs vēl atspirdzinošāks.
  7. Samaisa visu ar garu karoti un gatavs! Lej glāzēs ar salmiņu.

Smalkiem viesiem, vai vienkārši cilvēkiem ar lielākām zobu starpām, lai sasmalcinātās piparmētras un citrusa augļu gabaliņi neķertos zobos, dzērienu var izkāst caur sietiņu, ledus gabaliņus pievienojot pēc tam.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s