Žurnāla TIME TOP 100, 2020 izgudrojumu sarakstā iekļauj biškopības inovāciju

Katru gadu prestižais žurnāls TIME izceļ gada izgudrojumus, kas padara pasauli labāku, gudrāku un pat mazliet jautrāku. 2020. gada sarakstā iekļauts izgudrojums biškopībā, kas ietverts izgudrojumu kategorijā mākslīgais intelekts. Beewise ir bišu saimju kompleksa robots-māja, 24 Langstrota tipa bišu saimēm, kas aprīkota ar saules baterijām. Tā spēj saimēs kontrolēt mitrumu, novērst spietošanu, veic reālā laika problēmu brīdinājumus, nosaka medus pilnos rāmjus un savāc medu robota – mājas iekšienē.  

Līdzīgi izgudrojumi, kas paredz automātisko bišu saimju kontroli un attālināto datu saņemšanu, izmantojot telefona aplikāciju, vai citu programmatūru lietošanu biškopībā vairs nav jaunums. Šķiet, ka Beewise no līdz šim redzētā, ir ar funkcijām un tehnoloģijām bagātākais. Interesanti, ka šis izgudrojums paredz uzsākt robotā-mājā audzēt un attīstīt saimes no nulles, piegādājot bišu daudzdzīvokļu māju-robotu klienta īpašumā. Plašāk izplatītās bišu saimju mērījumu datu ievākšanas un uzskaites aplikācijas izmanto uz jau izveidotām un attīstītām saimēm.  Visticamāk, ka sākotnēji Beewise izgudrojums vairāk būs piemērots skaitliski lielo saimju īpašniekiem un industriālai biškopībai vai biškopjiem – tehnoloģiju mīļotājiem un entuziastiem.

2020. gada žurnāla TIME 100 labāko izgudrojumu sarakstu var aplūkot šeit: https://time.com/collection/best-inventions-2020/

2019. gada TIME 100 labāko izgudrojumu saraksts: https://time.com/collection/best-inventions-2019/

Bee Life Savers iesaka izlasīt!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s