Ziedputekšņu piparkūku rotājumi

Piparkūku pirmsākumi meklējami Austrumu zemēs, viena no to galvenajām vērtībām slēpjas ilgajā glabāšanā. Latvijā ir spēcīgas piparkūku tradīcijas un tās garšas ziņā atšķiras no angliski runājošo valstu gingerbread – ingvera Ziemassvētku cepumiem. Mūsu piparkūkas salīdzinājumā ar ingvera Ziemassvētku cepumiem ir daudz asākas un tās patiesi pelnīti saucam par piparu kūkām.  Piparkūkas var rotāt dažādi, šoreiz par to kā izmantot ziedputekšņus kā piparkūku rotājumus.

Parasti piparkūkas tiek rotātas ar glazūru un dažādu formu spilgti krāsainiem konditorejas rotājumiem. Cukura rotājumus var aizstāt ar veselīgu bišu radītu produktu- ziedputekšņiem. Medu bieži izmanto kūku, cepumu un citu konditorejas izstrādājumu cepšanā kā saldinātāju, taču citi bišu produkti tiek izmantoti reti. Uzklājot piparkūku glazūru, kas sastāv no pūdercukura un saputota olbaltuma, uzber tai ziedputekšņus, ļaujot putekšņiem pielipt glazūrai kamēr tā mīksta. Glazūra darbojas kā līme, tai ātri sacietējot putekšņi paliek uz glazūras. Ziedputekšņi neizšķist, pateicoties tam, ka glazūra sažūst. Jāatceras, ka uzliekot ziedputekšņus uz kūkas ar putu krējuma noklātu kārtu, sviesta rozēm, vai jebkādu citu mitras konditorejas izstrādājamu, tie iesūks mitrumu un atstās neglītu dzeltenu pleķi. Tieši tāpēc ziedputekšņus kā rotājumus uz kūkām nekad neesam redzējuši.

Lai pieradinātu bērnus pie ziedputekšņu lietošanas, rotājam piparkūkas ar ziedputekšņiem kopā! Radām jaunu bērnības garšu! Saslimstot, vai uzsākot lietot ziedputekšņus imunitātes stiprināšanai, to garša bērniem nebūs svešāda, un vecākiem nebūs jāpārliecina un jāpierunā apēst karotīti ar ziedputekšņiem.

Lietojot ziedputekšņus piparkūku rotājumos, nošaujam vairākus zaķus ar vienu šāvienu – izmantojam veselīgu produktu, no bērnības pieradinām bērnus ēst ziedputekšņus un mazliet mazāk apēdam cukuru ar piparkūkām. Vienkārši, veselīgi un joprojām saldi!

© Bee Life Savers. Visi šajā vietnē atrodamā informācija un fotogrāfijas pārpublicējamas, tikai sazinoties ar autoru un saņemot rakstisku atļauju.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s